bosch servis logo
bosch servis
 

TamirBakım OnarımYedek Parça

Tamir

Beyaz eşyalar için arıza durumunda tamir, itina ile gerçekleştirilmesi gereken hayati bir husustur. Cihazın ömrü ve eski performansına kavuşabilmesi ancak, uzman ellerde mümkün olacaktır. Verimlilik bu ürünlerde esastır. Çünkü, çalışır durumda olan bir cihaz dahi tamir edildikten sonra eski performansında değilse, elde edilecek sonuç kullanıcıyı memnun etmeyebilir.

Bir ürün üretilirken (dayanıklı tüketim malları için) defalarca çeşitli testlere tabi tutularak, uzun araştırmalardan geçer. Çünkü, beklenen yıllarca sorunsuz şekilde çalışmasıdır. Fakat, gerek bazı dış etkiler gerekse hatalı kullanımdan kaynaklanan problemler zamanla bu cihazlarda sorunlara sebep olabilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken müdahalede bulunmak yerine uzman yardımı almaktır.

Beyaz eşya tamiri, çeşitli aşamalarla gerçekleşir. Öncelikle beklenen neden arızalandığının bulunmasıdır. Bunun önemi, aynı sorunun bir daha gerçekleşmemesi açısındandır. Bu tespit yanlış yapıldığı taktirde beyaz eşyamız çalışır duruma dahi gelmiş olsa verimli bir işlem gerçekleşmemiş olur. Hem Bosch marka ürünler hem de diğer markaların ürünleri için bu durum geçerlidir.

Elektrik bilindiği üzere, hayati tehlike ihtiva eden bir enerji türüdür. Çarpılma gibi durumlarda hem sanayi elektriği hem de evlerde kullanılan elektrik ölümcül sonuçlara dahi yol açabilir. Dolayısıyla, elektrikle çalışan hiçbir cihaz tüketici tarafından kurcalanmamalıdır. Yani, belirtilen şekilde kullanılmalı ve bunun dışına çıkılmamalıdır. Ayrıca, tamir edilmeye de kalkılmamalıdır. Bosch servisi çağırılarak yardım istenmelidir.

Aksi taktirde, istenmeyen yaralanmalar meydana gelebilir. Sadece elektrik değil, tamirat sırasında kullanılan aletler de bu alanda eğitim almayan bir kişi tarafından kullanıldığında yaralanmaya yol açabilir. Bu nedenle tüm arıza ve benzeri durumlarda teknik servis çağırınız.

© Bosch Servis

 İstanbul Bosch Servisi / Türkiye