bosch servis logo
bosch servis
 

Çamaşır MakinesiBuzdolabıBulaşık Makinesi

Bulaşık Makinesi

Bulaşık makinesi kullanımının yaygınlaşması su tasarrufu açısından da oldukça faydalı olmuştur. Hem zaman hem de su tasarrufu bakımından oldukça faydalı olan bu cihazlar hayatı kolaylaştırma ve konfor katma adına büyük yol kat etmişlerdir. Aynı anda çok sayıda bulaşığın tek bir düğmeye basarak temizlenebilmesi ve başında beklemek gerekmemesi oldukça faydalı özelliklerdir.

bulaşık makinesi

Firmalar son yıllarda bulaşık makinesi için de diğer beyaz eşyalar için olduğu gibi iki nokta üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırmışlardır. Birincisi, enerji tasarrufudur. İkincisi ise zamandır. Zamanı kısaltmak özellikle çamaşır ve bulaşık makinelerinde beklenen özelliklerdir. İlaveten, Sessiz çalışma özelliği olan ürünler de elbette tercih sebebidir.

Bu ürünler için de dikkat edilmesi şart olan konular mevcuttur. Bunların başında filtre temizliği gelir. Ama, bunun için bakılacak en doğru yer firmanın duyurduğu kullanma ve bakım talimatlarıdır. Filtrenin tıkanması bulaşıkların istenilen parlaklıktan uzaklaşmalarına neden olabilir. Temizlik için tazyikli sıcak suyun fışkırtıldığı fıskiyeler de aynı şekilde belirli aralıklarla temizlenmelidir. Bu fıskiyelerin üzerindeki delikler yemek artıklarıyla tıkandıkları taktirde, benzer problemler görülebilir. Yani temizliğin istenilen biçimde gerçekleşmesi aksayabilir.

Bu ürünlerin seçimi esnasında da çoğu üründe olduğu gibi dikkate alınan ilk husus kapasitedir. Evin ya da ş yerinin ihtiyacı göz önünde bulundurulur. Genel de fazla kapasiteli bir seçimin eksik olandan daha iyi olacağı düşünülse de gereksiz enerji kaybı da kimsenin isteyeceği bir durum değildir. Bu nedenle, orta yolun bulunması belki de en iyisidir.

© Bosch Servis

 İstanbul Bosch Servisi / Türkiye