bosch servis logo
bosch servis
 

Çamaşır MakinesiBuzdolabıBulaşık Makinesi

Çamaşır Makinesi

Bir Bosch çamaşır makinesi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus ihtiyacınıza en uygun ürünü seçebilmektir. Aslında bu sadece Bosch için değil öteki markalar için de geçerlidir. Artık hemen her marka ürün çeşitliliğini oldukça arttırmıştır. Dolayısıyla, artan bu ürün çeşitliliği seçim aşamasını da zorlaştırmıştır. Her ne kadar bu zorluk tüketiciye güç gelse de aslında lehinedir. Çünkü bu çeşitlilik ihtiyaca tam uygun ürün seçebilme şansını da beraberinde getirir.

bosch çamaşır makinesi

Çamaşır makineleri temelde aynı mantık üzerine kurulu sistemlerle çalışır. Çamaşırlar için beklenen temizliği, deterjan ve yumuşatıcı gibi maddeler yardımıyla ve suyun kaldırma kuvvetini kullanarak gerçekleştirirler. Tabii ki tamburun dönerken sağladığı merkez kaç kuvveti de göz ardı edilemez. Peki öyleyse farklılıklar hangi konuda oluşur? Bunun cevabı; "kapasite" olabilir. Çünkü, en belirgin özelliklerden birisi makinelerin kapasiteleridir.

Kilogram cinsinden hesaplanan kapasiteler, yorgan ve battaniye gibi eşyaların da yıkanabileceği cihazları da bir nebze belirler. Ama, yapılacak en iyi hareket tarzı çamaşır makinesi alırken yetkili satıcılardan fikir almaktır. Tarafsız bir gözle tecrübeli kişilerden de bilgi almak istiyorsanız teknik servisler de oldukça faydalı olabilirler.

© Bosch Servis

 İstanbul Bosch Servisi / Türkiye